Tërmet i fuqishëm në Australinë juglinore, shëmben ndërtesat dhe kullat

22 Shtator, 14:54

Një tërmet tronditës me magnitutë 6.0 rihter ka tronditur juglindjen e Australisë, duke përfshirë qytetin e Melburnit.

Tërmeti ndodhi ditën e sotme rreth orës 09:15 në Mansfield, jo shumë larg kryeqytetit të shtetit Victorian.

Pamjet në mediat sociale treguan dëme në disa ndërtesa, por nuk raportohet për të lënduar menjëherë.

Tërmeti u ndje gjithashtu në Australinë Jugore fqinje dhe Uellsin e Ri Jugor.

Shërbimi i Emergjencave të Shtetit të Victoria paralajmëroi banorët që të jenë vigjilentë për tronditje të tjera të mundshme.

"Nëse ndodheni në Victoria, jeni në rrezik. Pritni goditje të tjera, qëndroni larg ndërtesave të dëmtuara dhe rreziqeve të tjera. Shmangni vozitjen, përveç rasteve emergjente," tha autoriteti.

Në rrjetet sociale, njerëzit postuan fotografi të ndërtesave të dëmtuara dhe rrënojave në Melburn.

Kategori të tjera

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha