Tërmet në Korçë gjatë natës me magnitudë 4.4 rihter! Qytetarët dalin nga banesat: S;kemi dëme, po u trembëm shumë

23 Mars 2023, 10:48

Lëkundje tërmeti janë ndjerë gjatë natës në qytetin e Korçës. Lëkundjet nuk kanë qenë shumë të forta, por kanë qenë të shpeshta dhe kanë krijuar panik tek banorët e zonës dhe disa prej tyre kanë dalë nga banesat.