Tërmeti shkatërrues, e gjithë bota pranë popullit turk dhe atij sirian! Nisen grupet e para të shpëtimit! Mesazhet e solidaritetit të udhëheqësve botëror

6 Shkurt, 14:50

Liderët ndërkombëtarë shprehën njëzëri gatishmërinë për t’iu gjendur pranë Turqisë dhe Sirisë në këto momente të vështira prej tërmetit shkatërrues më magnitudë 7.9 Rihter. Grupet e para të kërkim-shpëtimit u nisën nga Holanda.

Kategori të tjera