Tonelata me grurë lënë Ukrainën

7 Gusht, 22:12

Katër anije të tjera që transportonin drithë dolën nga portet ukrainase që kanë dalje në Detin e Zi. Megjithatë zbatimi i marrëveshjes mes Kievit dhe Moskës ka ecur ngadalë. Ndërkohë analistët paralajmërojnë se Rusia po lëviz trupat dhe pajisjet ushtarake në drejtim të porteve, me synimin për të shmangur një kundërofensivë ukrainase. Katër anije me drithë u larguan të dielën nga portet e Ukrainës që kanë dalje në Detin e Zi.

Kategori të tjera