Tragjedi në Indonezi, rreth 129 të vrarë nga përplasjet mes policisë dhe tifozëve pas ndeshjes në Ligën Kryesore

2 Tetor, 08:02 | Përditesimi i fundit: 2022-10-02 17:29:05

Të paktën 129 persona kanë vdekur në një ndeshje futbolli indonezian, pas përplasjeve mes tifozëve dhe policisë. Zyrtarët indonezianë thonë se kjo është në një nga katastrofat më të rënda të stadiumit në botë.

Kategori të tjera