Transparency International: Shumica evropianëve besojnë se vendi i tyre ka probleme me korrupsionin

15 Qershor, 17:41

Vendet anëtare në Bashkimin Evropian njihen për faktin se janë tejet të pasur, të qëndrueshëm dhe demokratik. Sidoqoftë, ky imazh i pastër minohet nga çështje që variojnë nga pabarazia rajonale dhe problemet me sundimin e ligjit deri tek problemet e korrupsionit.

Kategori të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha