U largua nga grupi i PD, Alibeaj për Report Tv: S’mund të bëhem pjesë e berishizmit, nuk më përfaqëson

21 Qershor, 18:37 | Përditesimi i fundit: 2024-06-21 22:21:41

Një ditë pasi mori vendimin për tu larguar nga grupi i Partisë Demokratike, pasi gjykata e Apelit i dha vulën Sali Berishës, në një intervistë për Report Tv, Enkelejd Alibeaj tha se nuk do të jetë pjesë e një grupi që e ka partinë private. Alibeaj tha për gazetarin Arbër Hitaj se tani Partia Demokratike është kthyer në partia berishiste dhe se kjo gjë nuk e përfaqëson