U padit për shpërdorim detyre, Dvorani fiton betejën me Presidentin, GJKKO vendos pushimin e çështjes! Ish-kreun i KED: Ka mbaruar koha e gjyqeve publike! Presidenca: E ankimojmë

23 Nëntor 2021, 10:57 | Përditesimi i fundit: 2021-11-23 15:06:18

Gjykata e Posaccme Kundër Krimit dhe Korrupsionit ka rrëzuar kallëzimin e Presidentit të Republikës për ish-kreun e Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Ardian Dvorani.

Gjykata ka pranuar kërkesën e SPAK, i cili pas hetimeve që zhvilloi kërkoi pushim akuze e mbyllje të çështjes. Ardian Dvorani,  i cili sot gjyqtar i Gjykatës së Apelit Administrativ të Tiranës, komentoi edhe deklaratat e Metës së fundmi. Ai tha se koha e gjyqeve publike ka mbaruar.

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha