U shemb nga tërmeti, puna për ndërtimin e shkollës së re në fshatin Vadardhë në Sukth nis pas 2 vitesh! Nxënësit mësim me turne në shkollën 4 kilometra larg

25 Tetor, 11:26 | Përditesimi i fundit: 2021-10-25 14:30:12

Shkolla 9-vjeçare e fshatit Vadardhë në Sukth është dëmtuar nga tërmeti, por shembja e saj dhe hapja e truallit për godinën e re është kryer vetëm pak ditë më parë.

864 nxënësve të shkollës “Njazi Mastori” në Sukth, i janë bashkuar edhe 488 nxënësit e shkollës 9-vjeçare “Vadardhë” të cilët jo vetëm duhet të mësojnë me turne, por hasin vështirësi dhe me transportin urban pasi të dyja shkollat kanë një distancë prej 4km nga njëra tjetra.

Programe të tjera

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha