UNICEF i bën thirrje vendeve të pasura të dhurojnë vaksina kundër COVID-19

17 Maj, 13:57

UNICEF mendon se vendet të cilat i përkasin G7 dhe Bashkmi Evropian mund të përballojë dhurimin e 150 milionë vaksinave anti-COVID, për vendet e varfëra pa cënuar qëllimet e tyre lidhur me fushatat e vaksinimit.

Kategori të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha