‘Vajte dhe Ardhje-Historia e një gruaje’, pektakël teatror në Gjirokastër nga trupa italo-arbëreshe

10 Korrik, 22:16

Spektakli teatror “Vajte dhe Ardhje-Historia e një gruaje”, shkruar dhe drejtuar nga Fabiola Crudeli ka qenë shfaqja që mbushi fundjavën e dytë të korrikut në Gjirokastër. Trupa italo-arbëreshe solli në skenë tematikën e emigracionit si fenomeni global që ka prekur Shqipërinë dekadat e fundit.

Kategori të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha