Varianti i ri Omicron i COVID, debati në Report Tv! Alimehmeti: Për momentin nuk kemi pse shqetësohemi! Dollenberg: Ka infektueshmërinë e lartë, por jo vdekshmërinë

29 Nëntor 2021, 14:06 | Përditesimi i fundit: 2021-11-29 19:07:28

Në debatin në Report Tv, epidemiologu Ilir Alimehmeti tha se varianti Omicron nuk i plotëson kushtet 'për të qenë shqetësuese' siç e ka shpallur OBSH dhe për këtë ai thotë se Organizata Botërore e Shëndetësisë është treguar 'minimalisht naive'. Ndërsa mjekja shqiptare Aurora Dollenberg tha se ajo që është kuptuar deri tani është se ka infektueshmëri të lartë por jo vdekshmëri të lartë.

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha