Vazhdojnë protestat masive në Francë pasi Macron zotohet të vazhdojë me reformën e pensioneve

23 Mars, 16:33 | Përditesimi i fundit: 2023-03-23 22:50:24

Qindra mijëra njerëz u vendosën në grevë dhe demonstratë në Francë të enjten pasi presidenti Emmanuel Macron u zotua dje se do të vazhdojë me një reformën e pensioneve, pavarësisht nga përshkallëzimi i zemërimit në të gjithë vendin

Kategori të tjera