Vëzhguesja zgjedhore në Report Tv: Vota e diasporës po pengohet nga partitë politike! Emigrantët s’votojnë në zgjedhjet lokale

14 Korrik, 18:09

Partitë politike janë vetë pengesë për votën e emigrantë. Kështu deklaroi, Gerta Meta, vëzhguese zgjedhore, e ftuar në emisionin ‘Studio Live’ në Report Tv, ku u shpreh se emigrantët nuk do të kenë mundësinë për të votuar në zgjedhjet lokale të 2023. Sipas Metës duhet nja angazhim maksimal nga polët politike dhe mos të jenë thjeshtë premtime fasadë sa për të kaluar kohën

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha