E frikshme, trageti i Brindisit në Vlorë me 129 pasagjerë nuk arrin të ankorohet, këput litarët dhe del në radë! Në radhimë 6 varka të vogla rrezikojnë të mbyten

30 Nëntor 2021, 11:40 | Përditesimi i fundit: 2021-11-30 14:08:43

Trageti i linjës Vlorë Brindisi nuk ka mundur te ankorohet në portin e Vlorës mëngjesin e sotëm për shkak të erës së fortë dhe dallgëve. Siç shihet në pamje, trageti  është në radën e Vlorës në pritje të përmirësimit të kushteve të motit. Sipas kapitenerisë trageti me 129 pasagjerë pritet të ankorohet pas orës 12.00.

Po ashtu për shkak të detit të trazuar e me dallgë 6 varka të vogla dhe disa skafe që përdoren për sezonin turistik në Molin e Radhimës janë mbushur me ujë dhe rrezikojnë të mbyten dhe të përplasen me shkëmbinjtë.

Programe të tjera

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha