VIDEO/ Pamjet e frikshme, zjarret si në 'ferr' në Turqi, shkon në 4 numri i viktimave! Ndërhyn Rusia, gati për ndihmë edhe Greqia dhe Azerbajxhani

30 Korrik, 09:18 | Përditesimi i fundit: 2021-07-30 13:37:41

Ka shkuar në katër numri i viktimave në Turqi si pasojë e zjarreve të mëdha që kanë goditur zonat pyjore në jug të vendit, në 8 rajone. Mediet turke raportojnë se dhjetëra fshatra janë evakuuar. Me përhapjen e vatrave të zjarrit, autoritete urdhëruan evakuimin e dhjetëra fshatrave.

Kategori të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha