Vrasja e Mehmet Qemës zbuloi laboratorin e prodhimit të Bitcoin, eksperti i ekonomisë tregon si funksionon kriptomonedha: Nevojitet kosto e madhe e energjisë! Kuadri ligjor s' është i plotë’

12 Maj, 18:13

Nga vrasja tek “5 Maji” u ekspozua përdorimi i aparaturave për prodhimin e bitcoin. Por çfarë janë dhe si funksionojnë këto kriptomonedha virtuale? Për Report Tv, eksperti i ekonomisë, Gent Beqiri, sqaron mënyrën e prodhimit dhe kostot ndërsa kuadrit ligjor në lidhje me këtë veprimtari është ende I paplotë.

Kategori të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha