Ylli Merja: Mask me përbërës shtëpie kundër akneve

25 Tetor, 12:32

 Shega është edhe një përbërës shumë I mirë kundër akneve të fytyrës, më poshtë do të gjeni recetën e plotë sipas mjekut popullor Ylli Merja:

    Shtypni dy tre thelpinj hudhër shtojmë një lugë supe lëng shege, një lugë çaji me mjaltë. Vendoseni mbi fytyrë dhe puçra. Lere 20 min. Pas kësaj lyeni fytyrën në mënyrë rrethore me feta limoni. Lere dhe 10 min. Shplajeni me ujë të ftohtë.  Pasi thahet vendosni kremin me shegë për rrudha,ose atë të puçrave për puçrat në fytyrë.-

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha