Ylli Merja: Mos iu ndani lëkurës së limonit, benefite të shumta për kolesterolin

11 Tetor, 12:33

Specialisti I bimëve mjekësore u shpreh se kolesteroli mund të shërohet nëpërmjet bimëve mjeksore, çajrave që mund të bëjmë prej tyre dhe përizerjeve të ndryshme të bimëve, të cilat për një kohë të shkurtër do të japin rezultate të qarta në organizëm.

Ekstrakti murrizit krahas të cilit kemi shtuar lëvore limoni pa kursim, të cilat njerëzit I hedhin poshtë, një caj I mrekullueshëm. Murrizi I bardhë pëmban disa acide të mrekullueshme, këto falë acidive që kanë shkrijnë molekulat e kolesterolit dhe ato I kthejnë në ujë dhe energji. Krahas këtyre, mollët e egra acidi malik I të cilave ndikojnë drejtpërsëdrejti në uljen e kolesterolit.

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha