Zbriti në qytet për të kërkuar ushqim, leopardi sulmon dhe plagos 15 persona në Indi

28 Dhjetor 2022, 10:54 | Përditesimi i fundit: 2022-12-28 10:56:42

Një leopard ka plagosur të paktën 15 persona, përfshirë gra dhe fëmijë, në disa sulme në një qytet në Indi. Kur ‘macja e egër’ sulmoi, ka të ngjarë se po kërkonte ushqim në qytetin Jorhat në shtetin e Assam, tha një rojtar pylli për “Times of India”.

Kategori të tjera