Zgjedhjet e 6 marsit, mbështetësit e Berishës në Durrës propozojnë kandidatët e tyre! Më 30 janar përcaktojnë rivalin e socialistes Sako dhe kandidatit të Bashës

26 Janar, 13:24

Mbështetësit e lëvizjes së Sali Berishës në Partinë Demokratike në Durrës kanë propozuar 10 emra si pretendent për të konkurruar në një garë brenda PD siç e quajnë ata.

Ata kanë përcaktuar 30 janarin tek Pallati i Kulturës, ku nga lista e emrave të konfirmuar do të votohet për një emër përfaqësues. Nga 10 emrat që do të propozohen do të pritet se cilët do të pranojnë të vazhdojnë më tej garën për datën 30, në mënyrë që të kalojnë me një emër përballës kryetares aktuale së komanduar, Emirjana Sako, e cila është konfirmuar si kandidate nga socialistët.

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha