Zv.ministrja Fino: Do çojmë përpara anëtarësimin e Suedisë e Finlandës në NATO! Kërkojmë ndarjen nga Maqedonia nëse në qershor nuk caktohet konferenca për integrimin në BE

18 Maj, 19:04

Shqipëria mbështet kërkesën e Suedisë dhe Finlandës për tu bërë pjesë e NATO-s. Zëvendësministrja e Jashtme Megi Fino tha në Report Tv se vendi ynë do të bëjë çmos për të çuar përpara procedurat e anëtarësimit.

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha