POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Masakra që shoi një familje në Selenicë/ Emrat e viktimave, mes tyre tre gra dhe dy fëmijë

Tetë persona, anëtarë të një familje janë qëlluar për vdekje sot në fshatin Resulaj të Selenicës, duke regjistruar kështu ngjarjen më të rëndë kriminale të viteve të fundit në vendin tonë. 

Dy nga viktimat janë fëmijë të moshës 15 dhe 8-vjeç, përkatësisht Sara dhe Ledion Zykaj si dhe tre gra Afërdita, Vasilika dhe Perrie Zykaj. Nga të dhënat e deritanishme, autori ka vrarë Demirin dhe gruan e tij Perrie, si dhe ka vrarë dy djemtë e Demrit.

Ka vrarë djalin e Demirit: Azemin dhe gruan e tij Afërditën, si dhe djalin tjetër të Demirit Besimin dhe gruan e tij Vasilikën si dhe dy fëmijët e tyre Sarën dhe Ledjonin. 

Autori Ritvan Zykaj ka qëlluar me breshëri në drejtim të tetë personave, të cilët kanë humbur jetën në vend. 

Anëtarët e familjes që u ekzekutuan nga Ritvan Zykaj

l.q.
Komento