POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Tentoi të arratiset, prangoset në Itali korrieri shqiptar i drogës, bllokohen 35 kg kanabis/ VD

ITALI-Arrestohet nga policia shqiptari Krenar Neziraj nga Vlora. 49-vjeçari u prangos, pasi iu gjetën dhe sekuestruan në makinë 35 kg kanabis. Ai po udhëtonte me një makinë tip ‘FIAT’ ndërsa në momentin që policia i bëri shenjë që të ndalonte, fillimisht ndaloi, por më pas u largua me shpejtësi, ndërsa një tjetër makinë policie i kishte bllokuar rrugën.

Shqiptari zbariti nga makina dhe tentoi arratisjen, por u arrestua. Pas prangosjes makina u dërgua në Raguzë për kontroll ku u zbulua kanabisi. Droga ishte e ndarë në disa pako, ndërsa mbi to ishte stampuar logoja e euros.

Lënda narkotike ishte bërë gati për tregtim, ndërsa vlera llogaritet në rreth 350 mijë euro. Sipas mediave italiane ai është korrier droge. Krenar Neziraj banonte në Vittoria, ishte me leje qëndrimi të rregullt dhe nuk ka pasur precedentë penalë.


I arrestuari Krenar Neziraj 

Ora 11:57
Itali, me 35 kg kanabis në makinë, prangoset shqiptari pasi tentoi ti arratiset policisë

Droga e gjetur në makinën e shqiptarit

1 / 14

Droga e gjetur në makinën e shqiptarit

2 / 14

i arrestuari Krenar Neziraj

3 / 14

Droga e gjetur në makinën e shqiptarit

4 / 14

Droga e gjetur në makinën e shqiptarit

5 / 14

Droga e gjetur në makinën e shqiptarit

6 / 14

i arrestuari Krenar Neziraj

7 / 14

Policia italiane gjatë aksionit

8 / 14

Makina me të cilën udhëtonte shqiptari

9 / 14

Droga e gjetur në makinën e shqiptarit

10 / 14

Droga e gjetur në makinën e shqiptarit

11 / 14

Droga e gjetur në makinën e shqiptarit

12 / 14

Droga e gjetur në makinën e shqiptarit

13 / 14

i arrestuari Krenar Neziraj

14 / 14
d.ba.
Komento