POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Vëllai i Xhafajt padit 3 zyrtarët e PD pas përgjimit: E sajuan, nuk është zëri im

Sot gjatë publikimit nga PD të përgjimit audio të Agron Xhafajt

Vellai i ministrit Fatmir Xhafaj, Agron Xhafaj ka depozituar kallëzim penal për tre zyrtarët e PD, Enkelejd Alibeaj, Ervin Salianji dhe Gazmend Bardhi duke i akuzuar se kanë sajuar prova. Agron Xhafaj pretendon se në asnjë moment zëri që është dëgjuar në përgjimin e publikuar sot nuk është i tij.

Kallëzimi penal ndaj tre zyrtarëve Enkelejd Alibeaj, Gazment Bardhi dhe Ervin Salianji u be pasi kete te hene, ishin ata që publikuan një material, që sipas tyre është përgjim ambiental, që provon se organet ligjzbatuese kanë dijeni për aktivitetin kriminal të Agron Xhafajt, si drejtues i një organizate kriminale që kontrollon trafikun e drogës.

Mesohet se ne kallezimin penal depozituar ne oret e vona te mbremjes se te henes, Agron Xhafaj deklaron se audio-përgjimi është i rremë, i konsumuar nëpërmjet sajesës dhe manipulimit të provave.
 

Padia e paraqitur nga Agron Xhafaj

l.q./
Komento

Komente

 • Donela: 15/05/2018 16:10

  Eshte mesuar Sali Ziu me sajesa anonime,e beri dhe kete nga qytetari digjital.

  Përgjigju
 • Mati: 15/05/2018 09:21

  Kur i degjon kete nj erez,nese vertet mund te quhen njerez,Te duket se drejtesia dhe e verteta mu te keta e ka burimin.Por, kur di kush eshte Albejua,kush eshte ish-ministri i Rrumpalles e kush njeri e kush tjeteri,zotet e krimit dhe kriminel ordiner,genjeshtar sherbetor te Salihut qe flet jermi,sikur iu di te gjitha gjerat,apo flet ashtu sic mendon se do te vepronte vet per krimin ,vrasjet dhe hajdutrine.Ky klan partiak e p=oltik eshte me i kriminalizuario ne rajon,Sulmet i kane vetem perte shtyer me tutje kapjen dhe eprghjegjesine e tyre par ligjit per Gerdecin,Per 21 Janarin,per vjrasjet qe nga AZERMI E DERI TE OLLDASHI.

  Përgjigju
 • Lexues: 15/05/2018 07:49

  Mbrojtja me e mjre eshte sulmi

  Përgjigju
 • I zhgenjyer: 15/05/2018 00:40

  KRIMINALITETI KA ARRITUR KULMIN EDHE TAHIRI THOTE NUK JAM TRAFIKANT EDHE I VELLAI I MINISTRIT THOTE QE NUK JAM TRAFIKANT PO KA PEN NE PERGJIME TELEFONIKE DHE MOHOJNE SHQIPERINE PO E MERR LUMI NGA KRIMINELET TRAFIKANTE QE MBROHEN NGA QEVERIA TURP NJE QIND HERE TURP NUK ESHTE KJO PS QE DUAM

  Përgjigju
  • Shpellar vicidoli: 15/05/2018 01:32

   Turp ti vi shqupit qe i mer debutetet e vet dhe i detyron te marin rolet si ne portokalli! Turp ti shqupit edhe per faktin, qe ka arritur ne ket situate qe te mbrohet nga debilos di puna jote qe esht analfabet koke e kembe.

 • bledi: 14/05/2018 23:54

  bravo ka ardhur koha te burgosen tipa te tille mos te tremben nuk ka me PD edhe LSI kriminela qe vrasin per ta reforma ne drejtesi i ka larguar

  Përgjigju
 • redi: 14/05/2018 23:53

  Shume mire qe prokurorua ka kerkuar pergjimin ( qe eshte me urdher te PD nese eshte i vertete , se nga ana ligjire nese hane polic duhet te njoftonin prokuririne) te dale e verteta ise Agron Xhafaj ne burg ose tre vajzat e PD te arrestihen per deshmi te rreme dhe cenim te figures se shtetasit Agron Xhafaj . Shprehja e Alibejsit qe prokuroria ta arrestonte kur ka cuar padine ne prikuririne eshte sinjal frike qe i ka kapur Shqupesit . Pyetja e fundit oer Alibejsin , meqe ju e paskeni ditur, qe eshte denuar ne Itali Agron Xhafa ose nuk e ekstraduat ju kur qeverusnit . Uroj qe te dale e verteta , por menyra se si eshte oergjuar gjoja me duket teper e dyshimte

  Përgjigju
 • Lulzim Basha: 14/05/2018 23:32

  E sajuam qe ta rrezojme Ramovicin se ma dha idene Fariu me te birin.

  Përgjigju