Imitoi zërin e vëllait të Fatmir Xhafës, lirohet nga burgu Fredi Alizoti, asnjë në burg për 'Babalen'

 Imitoi zërin e vëllait të Fatmir Xhafës, lirohet nga burgu Fredi Alizoti, asnjë në burg për 'Babalen'

Fredi Alizoti

TIRANE-Lirohet nga burgu pasi përfundoi dënimin kunati i Babales, Fredi Alizoti. Ai pranoi se kishte imituar zërin e vëllait të ish-ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj, Agron Xhafaj dhe gjykimi u bë me procedurë të shkurtuar. Alizoti u dënua dy vite, por duke qenë se prej më shumë se një viti e gjysmë ka qenë në paraburgim e ka kryer afatin, raporton gazetari i Report Tv, Arsen Rusta. 

Fredi Alizoti ka qenë i vetmi që ka bërë burg për dosjen Babale, pasi Albert Veliu është dënuar me 3.8 vite, por në mungesë duke qenë se ndodhet në azil. Gjykata Penale dënoi edhe ish-deputetin demokrat Salianji me një vit burg me akuzën e kallëzimit të rremë kryer në bashkëpunim. Gazetari Jetmir Olldashi u dënua me 6 muaj burg, dënim i cili do të zëvendësohet me 100 orë pune.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Qeveria shpërblim 5 mijë lekë për pensionistët, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Hapet rruga e re drejt aeroportit të Rinasit, do të lehtësojë trafikun e krijuar gjatë sezonit të verës

Hapet rruga e re drejt aeroportit të Rinasit, do të lehtësojë trafikun e krijuar gjatë sezonit të verës