• Opinion

  Lavde hetimit ligjor, mbështetje pa ekuivoke SPAK-ut

  Kërkesa e SPAK drejtuar parlamentit për arrestimin e deputetit Arben Ahmetaj, ish ministër në tri qeveritë e Edi Ramës, po komentohet në mënyra të...

 • Opinion

  Një propozim absurd për Berishën dhe nga Berisha

  Propozimi është ai që i kërkon Berishës të vazhdojë të udhëheqë formacionin e tij politik të Rithemelimit të PD-së, por duke dalë me një kandidat...

 • Opinion

  Po Berisha a ka ndonjë zgjidhje për bashkimin e PD-së?

  Festivalit të thirrjeve, ideve a nismave për bashkim të Partisë Demokratike u mungon Sali Berisha, ai që e ndau kur ndërmori lëvizjen e Foltores...

 • Opinion

  Kandidatët e PD-së si ushtarët e Salaminës

  PD po nis fushatën e parë në historinë e saj jo si herë të tjera. Arsyen e dimë të gjithë. Një pjesë e demokratëve janë me grupin e Rithemelimit...

 • Opinion

  Lidhja pa lidhje nga Berisha e aferës ‘McGonigal’ me ambasadoren Kim

  Nuk është e re sot dhe nuk do të jetë e as nesër, as në të ardhmen që përfaqësuesit e Presidentit dhe Departamentit të Shtetit amerikan në...

 • Opinion

  Preç Zogaj: Refuzimi absurd i kandidatëve unikë

  Kryetari i komanduar i PD-së, Enkelejd Alibej, Sekretari i Përgjithshëm Gazment Bardhi, grupi parlamentar, kryesia dhe kolegji i kryetarëve të...

 • Opinion

  Për tollovitjen në xhungël dhe standardin normal të përballjes me drejtësinë

  Kupa e pritshmërive të publikut shqiptar për të luftuar pandëshkueshmërinë në sferat e larta është mbushur e zbrazur disa herë gjatë tri dekadave...

 • Opinion

  Shumë rrugë e pak njerëz, shumë njerëz e pak rrugë

  Për të shkuar në bregdetin jonian të Shqipërisë nuk ka më një e dy, por një hartë rrugësh me akse dhe degëzime të shumta. Ndërkohë në bregdetin...

 • Opinion

  Preç Zogaj: Fundi i një frustrimi, fillimi i një ere të re

  Sot do të mbahet në Bruksel takimi zyrtar që shënon hapjen e negociatave për anëtarësimin e Shqipërisë në BE. Më në fund, pasi qeveria jonë kishte...