• Kosova & Rajoni

  Propaganda e Kremlinit me “luftrat e Perëndimit”: NATO sulm Rusisë përmes Shqipërisë dhe Kosovës

  Propaganda ruse tenton të montojë narrativën e NATO-s si agresor, e aleancës euroatlantike si kërcënim për shoqërinë ruse, ndërsa Shqipërinë e...

 • Opinion

  Hysi: 'Kufizove të drejtën e votës, vendim jo proporcional'. A lajmëroi Venecia shkeljen e nenit 17 nga Presidenti?

  Por çfarë është parimi i proporcionalitetit dhe çfarë nënkupton Venecia kur thotë që “një kufizim i tillë si e drejta e votës duhet të jetë...

 • Politikë

  Papërgjegjshmëri apo injorancë? Ja si zëdhënësi i Metës fabrikoi të pavërtetën për Gent Cakajn (Video)

  Si mundet që një president, që supozohet të përfaqësojë insitucionin më të lartë, më serioz dhe më të besueshëm në vend, të kthehet në një...

 • Opinion

  Lulzim, s’rri gjeli mbi vezë!

 • Sport

  Botërori i shahut/ 400 të rinj nga e gjithë bota ndeshen në Shqipëri

  Kampionati Botëror i Shkollave në Shah 2018, një aktivitet zyrtar i Federatës Botërore të Shahut, zhvillohet për herë të parë në Shqipëri në...