• Opinion

  Sali Berisha ka vetëm dy rrugë! Do të përfundojë pa kthim në koshin e plehrave të historisë

  Berisha duket se e ka bërë mendjen top. Do ta bëjë demonstrimin e paralajmëruar në datën 6 dhjetor, me synimin “për të sensibilizuar Perëndimin...

 • Opinion

  Mustafa Nano: Antiamerikanët e sotëm nuk e meritojnë krahasimin me haxhiqamilistët

  Edi Rama ka gëzuar mbështetjen amerikane edhe për arsye që nuk lidhen me sjelljen strategjike amerikane në të mirë të qeverisë. Ai tregoi që në...

 • Opinion

  Konflikti brenda PD-së nuk mund të zgjidhet në mënyrë të dhunshme

  Para dy ditësh, konflikti në Partinë Demokratike gati mori një përthyerje shumë të dhunshme. Madje, pati dhunë. Këto ditë në media qarkulloi...

 • Opinion

  Për kolegët e mi, për të cilët Basha deri dje ishte 'engjëll' dhe sot 'djalli'

  Kolegët e mi – të cilët më çudisin me këtë fakt – një njeri që është mobilizuar thjesht prej hallit të tij personal, dhe prej hallit të familjes...

 • Opinion

  Mustafa Nano: Këtë herë gabove, doktor Kalo

  Këto ditë është publikuar një foto që provon se Sali Berisha ka bërë një vizitë në shtëpinë e Enver Hoxhës, në fund të viteve ’70, në Bllok. Ky...

 • Opinion

  Mustafa Nano: A kanë gra këta njerëz?

  I bëra ‘share’ një shënimi të postuar nga dikush në FB, i cili komentonte këtë fotografi. Unë u tërhoqa nga fotografia, që për mua është e...

 • Opinion

  Ka vetëm një mënyrë për të shpëtuar Ilir Metën

  Ardian Dvorani është vlerësuar nga Departamenti Amerikan i Shtetit si një gjyqtar i shquar në betejën kundër korrupsionit, dhe ky fakt ka gëzuar...

 • Opinion

  Edhe Enver Hoxha, Albin, ishte i pakorruptueshëm

  Personazhi i ditës në botën shqiptare është Albin Kurti. Ai korri në zgjedhjet e datës 14 shkurt një fitore spektakolare, një nga ato fitore që...

 • Opinion

  Pse qëllimi i Fatos Nanos ishte t’u jepte një goditje të fortë Berishës e Metës

  Kush është fajtor nëse kjo ndodh? Fajtorë janë ata që i kanë mbushur mendjen vetes se mjaft të kesh durim katër vjet, e shumta tetë, në harkun e...