• Opinion

  Anila Hoxha: Një thirrje për ndihmë, letër e gruas pa emër

  Jam menduar natën e kaluar ta botoj apo jo dhe vendosa që ta ndaj. Ja ku është një thirrje. Për ti qëndruar besnike hoqa shumë fraza, të cilat...

 • Opinion

  Rrëfimi i një gjyshi: Sa here shikoj nipin harroj që djali ka vdekur

  ‘Djali është brenda Shqipërisë , nuk jap shpjegime, sepse dua të bëj pakt me nusen e djalit tim të ndjerë. E kuptoj që Amar ka nevojë për të ëmën....

 • Sociale

  Historia e 20-vjeçarit nga Somalia, u nis për një jetë më te mirë, por përfundoi në spitalin e Traumës

  Mursal Mahamoud është një 20 vjecar që për shkak të konflikteve në Somalinë e tij, tensioneve historike midis vendeve fqinje vendosi të lërë...

 • Kronikë

  Endacaku që vodhi Range Rover-in dhe burgu i të sëmurëve

  Një gjykatës në Tiranë vendosi sot , shtrimin e detyrueshëm psikiatrik në një spital burg të Ardian H

 • Opinion

  Përtej lajmit...

  Nuk kishte përgjigje për të, familjes se saj po u ngushtoheshin horizontet si në një kuti konserve. Muret po i gllabëronin! Ndaj i kish thënë disa...

 • Kronikë

  Në Porto Romano është thyer embargo me Rusinë

  Thënë shqip shprehet grupi i hetimit është shkelur embargo me Rusinë, e vendosur nga qeveria si një kundërpërgjigjje ndaj Moskës zyrtare për...

 • Opinion

  Kudo që të shkosh, do jesh vajza ime….

  I lashë pushimet mbas një telefonate që më njoftoi : nesër del para gjyqtares Majlinda Dogga, në Tiranë një nënë me shtatë vajzat e saj. Kërkojnë...

 • Opinion

  Një grua përballë mafias dhe që duhet duartrokitur

  Ai ishte një biznesmen i fuqishëm, vetëm 49 vjec që mjafton të dëshironte dhe do ta kishte cfarë synonte. Lidhjet e tij ishin të forta dhe këtë e...

 • Opinion

  Luljeta Preza! Të gjithë e shfrytezuan, jo vetem tutori

 • Kronikë

  ‘Veshët e vulosur të policisë/ Shfrytëzimi i gjimnazistes nga roja i shkollës tregohej prej një viti si ‘hit’ nëpër gojët e lagjes’

  Javët e fundit prindërit e 15 vjeçares të abuzuar seksualisht e kaluan duke fshirë nëpër muret e lagjes emrin e saj. E gjithë lagjja ku emri...