• Opinion

  9 muaj nga fushata zgjedhore, asnjë shpresë nga opozita se mund të fitojë kundër Ramës

  Për 9 muaj fillon fushata zgjedhore e 2025 dhe gjendja aktuale e opozitës nuk të krijon pikë besimi që do i fitojë ato.

 • Opinion

  Nuk mundet Rama vetëm duke bërtitur në Parlament jo, jo, jo, jo…

  Nga ana tjetër vetë opozita thotë që ka probleme në sistemin e drejtësisë, gjyqet zgjasin, qytetarët sorollaten, nuk mbrohen, ka probleme me...

 • Opinion

  Iku viti dhe këta u morën veç me hallet e tyre, jo të popullit

  Ndërkohë në këto 3 vitet e fundit opozita është marrë më shumë me protesta që lidheshin ngushtë me fatin e drejtimit të PD, rithemelimi, selia,...

 • Opinion

  PD, e vetmja parti që ka zbuluar më shumë agjentë e grupe agjenturore brenda saj, edhe se vetë Enver Hoxha

  PD është e vetmja parti shqiptare në demokraci që ka zbuluar më shumë grupe agjenturore dhe agjentë brenda radhëve të saj, sesa vetë Enver Hoxha...

 • Opinion

  Në arkivat serbe mund të gjenden xhevahire të fshehura për shumë udhëheqës shqiptarë

  Një mangësi e historianëve shqiptarë ka qenë fakti që nuk kanë përdorur shumë arkivat serbe. Nëse nuk kanë patur akses apo thjesht kanë dashur t'i...

 • Opinion

  A ka mundësi ta thërrisni në interpelancë në Parlament guvernatorin e Bankës së Shqipërisë?

  A ka mundësi ta thërrisni në interpelancë në Parlament atë guvernatorin e BSH? Se boll bën interesantin në konferenca shtypi ku nuk thotë asnjë...

 • Opinion

  Ju që nuk pyesnit për “Amelikën”, tani keni rastin të tregoni trimërinë o patriotë të Facebook-ut

  Tani që serbët arrestuan, në mënyrë të paligjshme, të turpshme dhe provokuese, policët në Kosovë, "patriotët" shqiptarë të FB që nuk pyesin për...

 • Opinion

  Nuk na e ka borxh 'Amelika, Amelika" dhe as "Europa k**** e motit'

  55 miliardë dollarë kanë harxhuar USA dhe aleatët në 1999 për të çliruar Kosovën. Në vitet në vazhdim janë harxhuar rreth 2 miliardë dollarë në...

 • Opinion

  Për militantët e Berishës që thonë pse duhet ta japë dorëheqjen ai, kur e do baza?

  Kemi ngecur në një pikë absurde me opozitën në Shqipëri. Është e qartë dhe për militantët më fanatike të Berishës që ai nuk fiton më zgjedhje në...

 • Opinion

  Endri Tafani: Për çfarë vjedhje bëhet fjalë, se s'po e marrim vesh?

  E kam seriozisht si pyetje. Kur thuhet që zgjedhjet u vodhën për çfarë bëhet fjalë? Është fjala që njerëzit kanë votuar tjetër gjë dhe janë...