Tahiri dhe Llalla, BURRI DHE "LEGENI"

Tahiri dhe Llalla, BURRI DHE

Saimir Tahiri dhe Adriatik Llalla

Të dy ish zyrtarë të lartë. Të dy juristë në profesion. Të dy gati moshatarë e familjarë. Të dy njësoj para ligjit.

I pari ish ministri i brendshëm Saimir Tahiri 5 vjet rresht iu ballafaqua gjykatave, shkoi në çdo seancë, mbrojti veten publikisht, u përpoq legalisht dhe kur dështoi zgjati duart, i hodhën prangat dhe eci me këmbët e tij drejt burgut.

I dyti ish prokurori i përgjithshëm Adriatik Llalla 5 vjet rresht nuk u ballafaqua me gjykatat, çonte avokatin në çdo seancë, nuk u mbrojt kurrë publikisht, justifikohej me sëmundje dhe raporte mjekësore dhe kur dështoi para ligjit e u shpall fajtor iku natën si skuth nga Shqipëria. I fshehur në Romë vuan çdo sekondë frikën e ekstradimit...

Ky është një ndryshim i madh mes dy burrave që deri dje kishin fatin tonë në duart e tyre!

Shënim i rëndësishëm/ Autori i shkrimit i kërkon falje legenit për krahasimin e bërë me këtë frymorin e lartpërmendur.

K.T./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Gjergj: 07/02/2022 12:29

  Eksperti i legenërisë foli. Jo jo, nuk han asnjehere mut kotky. Edhe për burrërinë , këtë kemi. Mane, ka ndare odën e burrave me Lekë Dukagjinin. Edhe kanunin, Mane e shkroi. Leka, vetëm se u bë i famshëm kot. Pika që su bie. Mane, koqja e kanarit.

  Përgjigju
 • Genti: 07/02/2022 08:48

  Po kur ka mbetur gazetaria ne dore te bledi manes cdo gje mer kuptim . Ik o pirdhu andej nga ke ardhur ordiner .

  Përgjigju
 • Lexuesi: 07/02/2022 07:08

  BURGU per "BURRAT ESHTE"

  Përgjigju
 • Bledi Mane: 06/02/2022 22:58

  Ska ngel femer Pa te gjujt me shpulla e kepuc mor palaco plehu, po ik bo shurren

  Përgjigju
 • Dhimitris: 06/02/2022 22:17

  Muter Si Shum muter te Tjer qe akoma Jane ne pushtet Po ke te drejt ti qe e quan Burr Tahirin ,,tregoi Burrin qe e hoqi hashashin nga lazarati per inat te Saliut dhe per te hedhur hi Sven te njerzve dhe e lejoi te mbillej Si ilegalisht Duke Ju kerkuar 25% atyre qe mbillnin Duke pas Menschen drejtort e policis se rretheve...

  Përgjigju
 • Dhalla dhalle mbetet thartohet kur ri shume behet si mut: 06/02/2022 18:27

  Dhalla eshte mut burre eshte bythe mut, kokekateror, njethundrak, eshte aq legen sa duket sikur eshte ndertuar me mut, ose me mire eshte nje mullar muti, ne vend te truve ka bajge gomari

  Përgjigju
  • Era: 06/02/2022 22:57

   Po te kundermon Ty se. Ai pasha, ne Rome

 • Endri: 06/02/2022 18:17

  Ti thuash burre i ndershem Tahirit atij qe e mbolli Shqiperine me kanabis duhet te kesh nje handicap te madh.Por kur shoh se ai qe shkruan eshte nje lepires i rendomte,ateher ve ndergjegjen ne paqe.Te dy keta dhr shume te tjere jane ata qe sot duhet te ishin ne burg per shume vite.Se na moren rinine,na larguan te afermit nga vendi.Mallkuar politika Shqiptare.

  Përgjigju
  • x pa vleren: 07/02/2022 01:09

   si ke ven nick eshte edhe cmimi yt thua Tahiri ka ber gabime? shko ore ne ps dhe falu. Eshte kriminel, dhe ka bashkepunuar me kriminele. prokuroria e akuzoj per organizate kriminale. gjykata e denoj per shperdorim detyre. Idea eshte se po ta quente organizate kriminale dilte rama mafjoz ligjerisht, kriminel pra dhe kete gje se donte as rruga e elbasanit pasi bie qeveria qe do fal tokat e kosoves serbise. kaq e thjeshte eshte

  • Pa vlere: 06/02/2022 19:02

   'Jepi Çezarit ate qe i takon' Saimir Tahiri e zhduku Lazaratin nga lajmet dhe zona e hashashit. Saimir Tahiri e beri policine me dinjitet (tani dalin skandalet e policise deri te uniformat.. imagjino te kishte marre Tahiri lek per uniformat atehere) Tahiri ka bere gabime, ndoshta dhe po. Por menyra e gjyqit, gjyqtaret, dhe denimi oer shperdorim detyre eshte qesharak. (Ndermohe ka kater egzekutime ne bulevard dhe jane akoma pa autor!)

 • rrugetar: 06/02/2022 12:10

  legen e ka pak . sajmir tahiri eshte burre u denua na drejtesia e re na tre gjyqtare me nofka te padeshiruar na dsik e ne konflikt te paster interesi . rrofshin preheat e gjeli ne maje plehut

  Përgjigju
 • Ropqire llapist: 06/02/2022 11:55

  Blendi gelbaza dava pederasti llum

  Përgjigju
 • Gripi: 06/02/2022 11:21

  Ke gabuar Bledi Mane!! E para Llalla Pisi duket sikur ka moshen e babait te Saimir Tahirit. E dyta sepse Llalla Llumi eshte jurist pa kryer shkollen e mesme. E treta eshte se Llalla nuk ka qene ndonjehere burre dhe duhet pyetur nese ka patur kriza epilepsie kur ishte mes shaleve te Rovemes. E katerta eshte se gruaja legale e Llalles jua beri me gishtin e mesit juve gazetareve dhe askush nuk flet me per Vilen 2 milon euro te tij as per pasurite e Rovena Gashit dhe burrit ne letra te saj Gines.As ju dhe as prokuroria nuk ndiheni me E pesta dhe e fundit eshte se te dy e meritojne te ndajne qeline, prandaj pak rendesi ka se cfare jane, njeri fshatar pisanjos dhe tjetri qytetar. Tahirin e mori ne qafe arroganca dhe papjekuria. Burgu eshte edhe per Legena edhe per Tahira.

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  A po menaxhohet si duhet situata me zjarret në vend?×

Lajmi i fundit

Pas konfliktit me gruan, qëlloi me armë zjarri në ajër! Shpallet në kërkim 50-vjeçari në Vlorë

Pas konfliktit me gruan, qëlloi me armë zjarri në ajër! Shpallet në kërkim 50-vjeçari në Vlorë