Lista e zezë/ Elvis Naçit i ndalohet hyrja në Amerikë?

Elvis Naçi dhe bashkëshortja në biznesin e tij

Vapë e nxehtë ishte edhe atëherë, fiks 5 vjet më parë një seri publikimesh të mia pataksën miletin. Vajza e ish kryeprokurorit shqiptar bënte një jetë super luksoze ku binin në sy shumë salltanete por më tepër dy makina Range Rover 70 mijë euro secila e deri te ora Cartier e larë në flori 32 mijë euro me gurë të çmuar.

Kryeprokurori Adriatik Llalla filloi fushatë linçimi dhe kërcënimesh ndaj meje, ashtu siç po bën edhe imami bamirës Elvis Naçi. Qysh pardje Elvisi i Urës së Tabakëve ka mobilizuar hordhi taborësh virtualë duke komentuar me fyerje dhe kërcënime një gazetar që ua ka pirë lëngun betejave të tilla virtuale. Fati i Adriatik Llallës tashmë dihet por mua më shqetëson fati i këtij personazhit tjetër.

Unë e di shumë mirë që ti Elvis Naçi je kodosh në raportet me mediat dhe gazetarët e nëse nuk të funksionojnë joshjet financiare, fillon kërcënimet dhe hakmarrjen por në këtë mesele unë nuk trembem nga ty. Trembem për ty se shoh nervozizëm dhe çorientim e kjo më duket si kënga e fundit e mjellmës.

Ti e di tashmë që laku i abuzimeve të tua financiare po ngushtohet, raportet e auditit të fondacionit tënd nuk janë publikuar kurrë, transparenca e lekëve të bamirësisë nuk kalon as pragun e dhomës tënde të gjumit, Edi Ramës nuk i duhesh më, Argita Berisha nuk merret më me ty se ka hallin e babait të saj plak, Ambasada Amerikane dhe Britanike disa herë të kanë refuzuar vizat përkatëse dhe ti e di mirë këtë, Spak-u do ta fusë emrin tënd pa radhë në hetimet e vjeshtës ndërkohë ti ysht ndjekësit e tu renegatë të kërcënojnë e fyejnë gazetarët.

Një hoxhë bamirës si ty me emër protestant e mbiemër ortodoks, një klerik fetar që mban shapka plazhi Diesel, vesh bluza me xixa Philip Plein dhe syza dielli me koka luanësh Versace nuk duhet të kërcënojë gazetarët por duhet të kopsitë mirë letra e dokumente, duhet të bëjë transparencë financiare, duhet të jetë i gatshëm në çdo kohë të ballafaqohet me ligjin se kur hidhen prangat e SPAK-ut në duar të përlyera nga krimi nuk bëjnë dot derman sharjet apo kërcënimet në Facebook që shkruajnë eunukët e tu!

K.T./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Ardit Shehu: 28/07/2021 20:27

  Un vet kam dhuruar 1 here te fondacioni i Naces dhe jo me se fillova te dyshoj, nga menyra fallco qe ben sikur qan, nga qe nuk ka fare trasparence, nga menyra extravagante qe vishet etj. Ky ishte mendimi im e Ishallah gabohem por nqs esht e kunderta at'here edhe qindarka me e fundit ju befte ilaç atij dhe bashkepuntoreve te vet.

  Përgjigju
 • Latif Jakupi: 27/07/2021 17:55

  Unë jamë nje person qe kamë dhuruar te fondi i E, N, ja kemi dhuruar me shpirtë e me zemër dhe hallall i qofshin, besimin që kemi do ti dërgojmë gjithmonë vetëm le ta çele gojën aty jemi, është nga të paktit që ka Shqipria, (ndershëm). Sa i përket gazetarve kazana ose hipokrita s'merakosemi fare se edhe dreqët kan të drejt të jetojn, por skan drejt te akuzojn, pa argumente,

  Përgjigju
 • Shqiptar: 27/07/2021 07:31

  Bled manja eshte ilaci me i mire kunder kapsllukut. Te rafte ne qafe edison ypi o suposti mediatik.

  Përgjigju
 • Shqiptar musliman njeri: 27/07/2021 05:49

  Kush ka prova kunder vis nacit ti thot ne prokurori kush meret me dallavere e ka ne gjak sja ndryshojm dot .provat Jan qe ky hoxha ka Ber me shpi Mira familje shqiptare te pa streha .ju flisni per a to qe smundi to bej .ka mudesuar shum dobi shendetsore ju flisni per a to qe smundi ti bej .per sa I perket doktrines fetare spranojm nga djalli as kritika as keshilla .nuk I pranojm as nga a to qe nuk e njohin fare fenë .per te gjitha shkeljet kush do qoft duhet te mbaj pergjesi .hoxh a prift qoft .per blendi manen provat Jan qe esht llum I llumit .kush esht llum le the bashkohet me te . po lerini kto inatet nderfetare dhe hamendsimet inattçore .

  Përgjigju
  • ramadan kafsha: 27/07/2021 09:33

   O kafshe ky kaferenti qe esht bere hoxhe dhe i bie trumpetes per nje fe te huaj qe ju vendos shqiptareve me force prej sundimit 500 vjecar turko-mongol asnje lek ska nxjere nga xhepi i vet perkundrazi ju ka rrjepur e vazhdon tju rrjepe perderisa injoranca kaplon mendjet si e jotja perdite.Leket i jepni ju krijesat e dobta menderisht duke kujtuar se vertete ndihmoni dike por cdo gje eshte e rreme sikurse feja e ketij palaços me titullin hoxhe.Shpresoj qe SPAK ose KAK se ne shqiperi vetem ndonje fuqi e mbinatyrshme po vuri dore,te ndjeke pak burimin e te ardhurave te ketij pseudo fetari e patrioti se shume kollaj ja gjejne rrenjet andej nga Teheran/Tiran.

 • www.youngtribune.com: 27/07/2021 02:38

  Lejani Spakut Elvisin me shoke

  Përgjigju
 • amidi: 26/07/2021 21:10

  o njerz te dashur .ky askujt nge ne shpi i vjedh lek .edhe nese ben nje jet luksi e ben sepse te ardhurat e youtubit dhe rrjeteve sociale i ka te mira .pse duhet te gjykojni ju kte a ju a ka mar ky juve leket ? ju spo ngriheni apo komentoni per politikanet qe cdo dit vjedhin leket tona .per mendimin tim kto gazetar qe nxjerrin lajme te tilla jan ato qe paguhen nga kjo qeveri per te verbuar popullin qe populli te meret me dicka dhe te harrojn ate cka po bejn politikanet ne shqiperi.

  Përgjigju
 • Pikëpyetje: 26/07/2021 21:07

  Mirëmbrëma, si futbollist ka qenë i zoti, pastaj i jati e nisi në Arabi Saudite për shkollat fetare mbasi la ekipin e Albanëve të financuar prej tyre. Ku punonte i jati? Pse EN i është duhur Shtetit? Pse duhet të qarkullojnë lekët e bamirësisë?... Fakti është që po i lodhet rolit, do dali së shpejti nga skena, me finale.

  Përgjigju
 • Piter: 26/07/2021 20:22

  Sinqerisht mundem te kuptoj qe nje person nuk te rrine simpatik.. por me dukesh se ky gazetati e eksagjeron pak me shum se duhet me duket sikur ka diçka personale me elvis naçi puthuaj se çdo dite shkruan nje artikull per elvisn ne qofte se ke diçka personale ik takoheje dhe thuaj ose na shkruaj nje lajme tjeter qe nuk eshte per elvis...

  Përgjigju
 • Gazetarileshit: 26/07/2021 15:33

  Ti qe e quan ceten gazetar vuan vetem per pak popullaritet. Dhe qe ta fitosh kye duhet te sulmosh njerez me influence. Por ktu e ke gabim se ka sulmuar njeriun e gabuar o llosh.

  Përgjigju
 • KrrajliPeqinit: 26/07/2021 13:29

  A per kergjigjet kush, hoxha ka perdorur xivan dikur apo jo?

  Përgjigju
  • geni: 26/07/2021 15:01

   hahahah

 • Te kemi len Zotin: 26/07/2021 12:17

  Elvis elvis, nuk je ashtu sic dukesh. Qe para nje viti e gjysem te patem kerkuar ndihme per nje femije qe vuan nga shendeti mendor, ti ishe shum i zene nuk kapeshe dot se po inaguroje dyqanin e syzave. Dhe per me teper ata shoket e tu qe mban ne terren per rastet ne nevoje, jo qe nuk kan mendje per te bere nje te mire( qe dalin te kollarisur si bura te more ne tv), por kishin gjet nje loje, kush e kush te ngacmonte grate ne nevoje. Nejse ju mbase jeni mesuar e mbase nuk e keni problem me grate tuaja. Ti kthehemi fillimit se vazhdimi eshte i gjate, ai djali i vogel qe kishte nevoje desh na iku nga duart, por deshi fati dhe dy doktora te pergjegjshem si dhe familja e perkushtuar e ndihmuan dhe nuk e lane qe te vetflijohej, sot ai djale po vazhdon mjekim, eshte mire fale Zotit. Por elvis naci nje gje po te them, Zoti shikon, dhe ti ke femije madje jane bashkmoshatare te atij qe ti duhej te ndihmoje, Zoti vonon por nuk harron. Nuk po te mallkoj se nuk di te mallkoj, por ti keshtu si vepron po i mallkon vet femijet e tu dhe veten tende.

  Përgjigju
 • Altin: 26/07/2021 11:41

  Elvis Naçi, një kalë troje në besimin fetar Shqiptar!

  Përgjigju
 • genti: 26/07/2021 11:29

  jo per ti dale ne mbrojtje ketij hoxhes se me thene te drejten nuk e ndjek se nuk me pelqen menyra televizive sesi zgjedh te beje bamiresi ,por nese ky gazetari do ishte nje nga ata te cileve ju dha kurimi i duhur/nevojshem per tu shpetuar jeten apo ata te ciet moren shtepi kur nuk kishin asgje jam kurioz cfare do thoshte ky pseudo gazetari se as shkollimin e nevojshem nuk e ka ....mos ta mohojme qe hoxha edhe ka ndihmuar njerez ,pak me transparence do ishte e nevojshme ne rastin e tij gjithsesi.

  Përgjigju
 • GOLI: 26/07/2021 10:49

  NJE LLAFAZAN MASHTRUES,DOKTRINEN E TIJ FETARE E SHENDRON NE MATERIALIZEM....NE ISLAM BESIMI NE MATERJE IKONIKE ESHTE MALLKIM.....NE RASTE SE E KENI DEGJUAR ME VEMENDJE MATERIALISTI ELVIS NAÇO FLET QE ZOTI ESHTE NDESHKUES I PA MESHIRSHEM....NE KATER LIBRAT E SHENJTE,NE ASNJE HAPSIRE S'FLITET SE ZOTI BEN KEQ...

  Përgjigju
  • Sahit Krasniqi: 26/07/2021 12:58

   Thot thot

 • Gzimi: 26/07/2021 10:07

  Midis nje hoxhe bamires dhe nje te ashtuquaturi gazetar shpifes ordiner i vetedeklaruar si “ish trafikant”, e kam shume te veshtire te zgjedh.

  Përgjigju
  • Arvi: 26/07/2021 19:46

   Ku e shikon shpifjen ti Gzim?! A nuk eshte e vertete qe hoxha jeton ne luks? Ku i gjen nje hoxhe apo imam kaq shume para ketu ne Shqiperi? Tregohu realist ne menyre qe secili te marre ate qe i takon & ky hoxha nuk me duket i pafajshem aspak!

  • Gzimi: 26/07/2021 19:00

   Ohu, na doli Bled Trafikanti me universitet prestigjoz. Ku e ka diplomen, pse nuk e publikon? Maksimumi ka mbaruar Gazetarine ne Tirane, ku diten e pare te leksionit shkoi ne fakultet dhe u ul ne shesh e po qeronte nje portokall nderkohe qe pedagogia shpjegonte. Mjafton te lexosh vetem kete artikull per te kuptuar sa shpifes eshte duke filluar qe nga titulli pa lidhje.

  • harixhiu: 26/07/2021 16:29

   ti e di qe bledi ka mbaruar ne nje nga universitetet me ne ze te botes?ndersa ai hoxha e leshit tuaj jeton ne lluks?shif ti e zgjidh por Zoti thot kur ben bamiresi me te djathten nuk duhet ta dije as dora e majte qe e bere ...kurse ky gjasme bamires me bodigarda e dyqan syzesh e parfumesh luksi kur ben bamiresi me leket e tjereve mer dhe kameramane per te filmuar ate legenin

  • Hoxha: 26/07/2021 11:02

   Ky hoxhe vampires ashtu bamires ??

 • adi: 26/07/2021 09:06

  Po pse mer djale merresh me hoxhen, Ai nese ka gjynafe i ka me zotin lart jo me ne ketu poshte nese i ka bere ato qe thua. Ai nuk merr nga taksapaguesit, ai merr cka i japin shqiptaret. Pa patur fakte mos e njollos kot figuren e tij se nuk i ben dem vetem atij por i ben dem me shume shpirtit bamires shqiptar.

  Përgjigju
  • Trimi: 26/07/2021 13:43

   Se ka gjynahet me botën lartë e dim po leket ivjedh ne tok nga njerëz qe besojnë ke ky hoxh shkerdhata. Dhe se i ka leket e pastra ska pse të ket frik nga Spaku. Apo jo.

  • Arbëri: 26/07/2021 09:31

   Fatkeqësoa e madhe është , trushpërlarja e njeriut ! Ky Hoxha në Shqipëri dhe ai në Kosovë (Kastrati) janëduke shpërlarë qindra miliona euro ( para të pista ) !!! Shumë njerëz neser do pendohen dhe zhgënjehen me këta dy besimtarë të zotit të tyre !

 • Kiu fiu: 26/07/2021 09:00

  Edhe elvis edhe naçi edhe mysliman

  Përgjigju
  • Hoxha: 26/07/2021 11:03

   Edhe jete roçkfelleri hahaha

 • Kelyshi isis—it: 26/07/2021 08:32

  Ky llumi mashtrues jo ne usa por edhe ne Shqiperi sduhet te rrije. Te degojet ne siri

  Përgjigju
  • Kaurri: 26/07/2021 12:27

   Po Kaurri ku te shkoje?!

 • Spak: 26/07/2021 08:20

  SPAK eshte akronim per Struktura e Posaçme Anti-Korrupsion, ku e ke korrupsionin e imagjinuar te Elvis Naci? Bledi Mane o personazh injorant dhe grotesk. Ti ben te domosdoshme themelimin e nje strukture te posacme anti-injorant.

  Përgjigju
  • kufar: 27/07/2021 21:34

   Ti meriton vetem nje strukture ====>veterinaria per tredhje se do ishte me krim se prania e elvis naçit mbi toke nese do shumoheshin krijesa si ti.

 • Tobestrafkulla: 26/07/2021 08:10

  Nuk e lejn te marr viz amerikane se nuk i ka ber ulje te optika elitare ambasadores amerikane. Hahaha...

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  A duhet ta legalizojë Shqipëria kanabisin për qëllime mjekësore?×

Lajmi i fundit

John

SHBA i kërkon Kinës të përdorë ndikimin e saj mes tensioneve të Moskës mbi Ukrainën