• Na shet dëngla Amerika, me ca yçkla nga teknika

  Paradoksi më i madh i takimit të Sali Berishës ishte: Ai ka të drejtë të mbajë Kuvend, ndërsa të tjerët jo.Njeriu që ankohet për mungesë...

 • Amerikani i vendosi pikat mbi i, këta thonë duam Babën

  Amerikani i vendosi pikat mbi i, por haxhiqamilistët po thonë se sa të kenë firmat e delegatëve në kasafortë, nuk pyesin për...

 • Nëse PD-ja e lexon drejt realitetin ajo mund të ringrihet!

  Askush nuk e ka menduar më 8 dhjetor 1990 se rinia e këtij vendi do të ikte udhëve të Botës për të mos u...

 • Marrëzia e fundit e Berishës

  Ish-kryeministri Berisha ndërmori sot ndoshta një nga sulmet më të pamenduara qoftë edhe nga një ateist i shpallur, nga një komunist, nga një...

 • 'Foltorja', një lëvizje pa të ardhme

  “Foltorja” në vetvete është një lëvizje pa të ardhme. Ajo është e destinuar të dështojë. Më 11 dhjetor do të arrijë pikën maksimale të vlimit dhe,...

 • Reflektim mbi një foto, nga ne 'tradhtarët' e “Foltores” së Berishës

  Unë nuk e di ku kanë qenë një pjesë e atyre që mbështesin sot “Foltoren” dhe që ne të tjerëve na quajnë tradhtarë dhe të shitur më 1 qershor 2001,...

 • Pse zgjodha Kuvendin e datës 18 Dhjetor

  E firmosa, sepse kjo datë i ofron një mundësi zgjidhje reale krizës dhe i jep mundësinë edhe atyre që janë tek “Foltorja” për të ardhur, për të...

 • Ilir Metën me Sali Berishën i bashkon i njëjti fat politik

  Një ditë përpara se Gjykata e Lartë të shprehej për Ilir Metën, kryeministri i vendit, Sali Berisha, së bashku me bashkëshorten i tij, i shkuan...

 • '18 dhjetori', mundësia e fundit

 • Manifesti i berishizmit: Berishistë të të gjitha vendeve, bashkohuni!