• Opinion

  Dallimi që bën diferencën mes tyre

  Edi Rama, nuk pranon dhe nuk qas njeri në Partinë Socialiste, në rast se rezulton i përzierë me afera kriminale dhe korruptive. Edi Rama, nuk...

 • Opinion

  Pse nuk besohet PD, kur flet për kriza dhe korrupsion ?

  Edi Rama, nuk kishte mbushur 100 ditët në pushtet, dhe prej frëngjive të Partisë Demokratike, doli deklarata e parë politike e pabazuar asgjëkundi...

 • Opinion

  Fituan Plepat

  Gjykata e Tiranës, ka vendosur ti japë të drejtë “Grupimit të Rithemelimit”. Nga ky moment, njihet çdo vendim i marrë në 11 Dhjetor nga Sali...

 • Opinion

  Tender për opozitë

  Ka ardhur koha, që të hapet një “tender” i hapur për të gjetur një opozitë në këtë vend. Ajo që ishte, dhe kjo që hiqet sikur është, janë mbetjet...

 • Opinion

  Protesta duhet të ketë një moral

  Ndërkohë që Europa dhe mbarë bota, po ndjek me interesim maksimal, ngjarjet në Ukrainë, tek ne (anapulla si gjithmonë) nisën protestat. Sali...

 • Opinion

  Rikthimi apo frenimi i Berishës…

  Sali Berisha, po e thotë çdo ditë se “po rikthehem”. Ai po e deklaron çdo ditë se “do të bëhem kryetar partie, por edhe kryeministër, Ramën do ta...

 • Opinion

  Dumreja, 'thesari' që mbart nëntokë 5 miliardë fuçi nafte

  Zona e harruar prej vitesh nga qeverisja e Sali Berishës, ajo e Dumresë në Elbasan, sot është transformuar në një atraksion turistik të mahnitshëm...

 • Opinion

  Aspak nga kriza 'botërore'

  Kompanitë kryesore të importimit dhe shitjes së karburanteve në Shqipëri, kanë deklaruar se “rritja e çmimeve në Shqipëri erdhi si pasojë e krizës...

 • Opinion

  Për ata që u tallën me fortifikimet e 'diktatorit'

  Vladimir Putin, nuk ka ndërmend të tërhiqet, edhe pse gjithë bota i është vënë kundër, duke mos kursyer sanksionet e rrepta...

 • Opinion

  Pse PD po merret sërish me Tom Doshin ?

  Partia Demokratike përmes të vetmit jurist që ka (lidhur me problemet zgjedhore) ka nisur sërish pergatitjen e alibisë për “humbjen e zgjedhjeve”...