• Opinion

  PD përballë non gratës

  Me rezultatin dërrmues për Berishën, zgjedhjet vendore të 14 majit provuan se shqiptarët nuk e bëjnë më për burrë sundimtarin e opozitës. Oferta e...

 • Opinion

  'Jam Sali Berisha unë, o budallenj', por shqiptarët s'janë budallenj

  Ka disa kohë që kreut të foltores i qëllon në debate të thërrasë me piskamë “jam Sali Berisha unë, o budallenj!”, sa herë nervozohet ngaqë nuk e...

 • Opinion

  A vlen t’i flasësh “zonjës Garo”?

  E pranon ajo shpjegimin e thjeshte dhe popullor të fakteve dhe ligjit, apo e refuzon me përbuzje, kur nuk i vjen nga “burimi” ku pi ujë e merr...

 • Opinion

  Për fanatikët e Saliut, ai është kolerë për PD-në dhe e çon atë drejt vdekjes

  Dje kam bere nje status per te shprehur vleresimin tim te larte per aktin e forte politik te z. Roland Bejko qe mori persiper kandidimin ne emer...

 • Opinion

  Roland Bejko nuk zhgënjen!

  Landi është demokrat me rrënjë. Nuk ka bërë kurrë llogari për vete, nuk ka pare rehatinë, nuk është lëpirë kurrë. Landi është njeri krenar dhe me...

 • Opinion

  Ish-deputeti i PD: Protesta e nesërme e Berishës, proruse e antishqiptare

  Për nesër Berisha ka bërë thirrjen e madhe.Neser ka protestën e jetës së vet dhe kërkon çdo laraman që t’i dalë në shesh. Nuk ka pretendime, nuk...

 • Opinion

  PD duhet të ndahet dhe jo të bashkohet me “pengmarrësit”

  Më duhet ta përsëris për ata që kanë veshë dhe që ju dhimbset PD-ja. Interesi i demokratëve të Shqipërisë dhe interesi i PD nuk kanë asnjë pikë...

 • Opinion

  Fatos Hoxha: Sqarim për ata që më uruan si të ngarkuar me punë në Kongresin e Foltores

  Shoket e mij nuk jane foltoriste, jane thjesht njerez qe shprehin empati per aktivizimin tim politik. Une i falenderoj perulesisht per...

 • Opinion

  Për ata që duan shpëtimin e PD

  PD mund dhe duhet t’a nxjerrin nga gropa ku ka rënë vetëm udhëheqës që identifikohen me idealet dhe vlerat themeluese, udhëheqës që nuk bartin...