• Opinion

  Denis Dyrnjaja: Rama i flet shqiptarisë, Berisha të pashpresëve e Meta Celltikut të Skocisë!

  Rreth një vit para zgjedhjeve të përgjithshme politike në Shqipëri dhe vetëm brenda 24 orësh, shqiptarët panë edhe nje herë panë diferencat e...

 • Opinion

  Çelësi i Edi Ramës dhe brava e prishur e PD

  Në 30 vite demokraci në Shqipëri ka patur ndryshime pushteti politik dhe kjo ka ndodhur herë me zgjedhje të pranuara e herë me zgjedhje të...

 • Opinion

  Hipokrizia që bën qesharakë ata që mbrojnë Fredi Bejlerin!

  Të flasësh për te drejtat e njeriut, për demokracinë, për respektimin e lirive të çdo shtetasi qoftë ky edhe minoritar, përballë institucioneve...

 • Opinion

  Doktor Berisha kujdes kokoshkat!

  Po nëse gjykata e shpall të pafajshëm Sali Berishën?! Kjo pyetje më erdhi në kokë ndërsa po ndjek reagimet e përditshme të doktorit ndaj...

 • Opinion

  Rama t'i thotë Berishës rrofsh sa malet e Sali!

 • Opinion

  Fredi Beleri 'amanet mushkat'!

  Vendimi për të lënë jashtë samitit informal të Athinës Edi Ramën për shkak të çështjes së Fredi Bejlerit me gjasë mund t’i ketë bërë “gropën”...

 • Opinion

  Ramën se parashikon më, as vetë Rama!

  Zgjedhjet dhe rezultati i Rrogozhinës, ku socialistët fituan me diferencë të qartë votash në përsëritjen e zgjedhjeve lokale, ishin një tjetër...

 • Opinion

  O shtet, a po sheh se hasmi po pret e vret?!

  Sot një 42 vjeçar u vra për gjakmarrje në Lezhë e la jetim 3 fëmijë. 3 shpirtëra e zemra që kanë me u rrit e jetu me trishtim të përjetshëm se...

 • Opinion

  Denis Dyrnjaja: Po, të pandehurit janë në sallën e Parlamentit!

  Këtë pohim vendosa të përdor si titull për të mbështetur Sali Berishën, i cili thotë se të pandehurit e aferave korruptive janë në sallën e...

 • Opinion

  Po të flisnin muret do rrëzoheshin universitetet!

  Muret janë sytë dhe veshët e mijëra studentëve që kanë përjetuar padrejtësinë e qindra mijëra të tjerëve, të cilët me shkak por pa hak, kanë marrë...