1 vit deputete, a është penduar Luljeta Bozo që e pranoi mandatin?

 

Deputetja Socialiste prej një viti është pjesë e kuvendit të Shqipërisë. Në një intervistë për report Tv, ajo thotë se nuk është penduar që e ka pranuar mandatin, pasi ka dhënë shumë në fushën e saj, inxhinerisë e ndërtimit.

“Jo nuk jam penduar, jam menduar që në atë fushë ku jam ndërtimi, të jap maksimumin tim dhe të justifikova vetëbesimin e madh që kishin 1/3 e popullsisë së madhe, pensionet që presin t’ia zgjidh Kuvendi t’iu përmirësohet gjendja e tyre ekonomike. Bëj vazhdimisht takime me njerëzit, jo në zyrë, në rrugë kur bëj xhirot, më dërgojnë letra, mundohem t’ua zgjidh problemet, nuk është puna të zgjidh problemet e vogla. Duhet të marrësh hallet, t’i orientosh. Kemi bërë në fushën e ndërtimit një punë shumë të madhe. Urdhri i inxhinierit, rregullon tregun e punës dalin vetëm prof., çdo vit të azhurnojë një pjesëtarët e urdhri me të rejat e shkencës së teknologjisë dhe i mbron inxhinierët nga çdo ndërhyrje që bëhet në profesionin e tyre”, tha Bozo në ‘Studio Live’ me gazetarin Arbër Hitaj.


Lajmi kryesor:

Bozo në Report Tv: Kosova t’i bashkohet ‘Open Balkan’, në interes të saj! Berisha të largohet, askush nuk është i përjetshëm


SI.E./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Sa i përhapur është korrupsioni në Shqipëri?×

Lajmi i fundit

Rritje graduale temperaturash dhe diell, parashikimi i motit për sot

Rritje graduale temperaturash dhe diell, parashikimi i motit për sot