‘100 ditë, 100 arritje’, Rama: 263 shkolla të reja apo të rinovuara vitet e fundit, 114 mijë nxënës edukohen në kushte bashkëkohore, s’ka kohë për pushim

Kryeministri Edi Rama

Kryeministri Edi Rama përmes një “Instastory” ka publikuar një ndër 100 arritjet e qeverisë gjatë mandatit të dytë.

Teksa na ndajnë 40 ditë nga zgjedhjet parlamentare më 25 prill, Rama në formën e një kuici ka ndërtuar një pyetje lidhur me numrin e shkollave të reja ose të rinovuara plotësisht të cilat janë ndërtuar vitet e fundit.

Më pas ai ka faktuar se prej vitit 2013 263 shkolla të reja apo të riniovuara plotësisht ku 114 nxënës edukohen sot në kushtet më bashkëkohore.

“S’ka kohë për pushim”, shkruan Rama në fund.

J.GJ./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Ngjarjet në Fier e Fushë Krujë, a jeni të shqetësuar nga situata e rendit dhe sigurisë publike?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Nga lodhja kronike, pagjumësia dhe problemet në zemër, këto janë simptomat e sëmundjes së zgjatur të shkaktuar nga Covid-19