'100 mijë euro dhe lironi shokun tonë brenda 1 ore', nga negociatat me pengmarrësit te operacionet për arrestimin e kriminelëve, ja si stërviten forcat RENEA

 

Në 30-vjetorin e krijimit, forcat RENEA kanë zhvilluar sot një stërvitje, duke stimuluar situata të ndryshme, nga  operacionet për kapjen e kriminelëve te negociatat me pengmarrësit. Në videon e publikuar shihet sesi policia negocion me pengmarrësit, të cilët kërkojnë lirimin e një të burgosuri dhe po ashtu edhe 100 mijë euro. Po ashtu shihet edhe momenti kur një person i armatosur tenton të largohet me vrap dhe ndiqet nga  i cili më pas kapet nga qeni i stërvitur, teksa efektivët i bëjnë thirrje të hedhë armën dhe të shtrihet në tokë, për ta neutralizuar më pas.


Lajmi kryesor:

30 vite nga krijimi i RENEA-s, Nano: Mision, mbrojtja e jetës së qytetarëve deri në vetëmohim! Ministri i Brendshëm: Janë kryer më shumë se 2 mijë operacione të rrezikshme


J.SH./K.T./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Beteja për FSHF-në, a duhet të vijojë Armand Duka të drejtojë futbollin në vend?×

Lajmi i fundit

John

I pyetur për rritjen e inflacionit në SHBA, Joe Biden ofendon rëndë live gazetarin!(VIDEO)