100 kilometra me biçikletë brenda ditës, 70-vjeçari Syrja Belliu nga Fan Zona: Jam si ujku, do lëviz sa të jem i aftë

TIRANË - Syrja Belliu, 70-vjeçari me pasion për biçikletën foli për Report Tv nga Fan Zona e ngritur në "Sheshin Skënderbej" në kuadër të Euro 2024. Ai tha se ka përshkruar më shumë se 100 kilometra brenda ditës me biçikletë dhe se do vijojë pasionin sa kohë që shëndeti t'ia lejojë.

"E kam mësuar biçikletën në fëmijëri, e kam zakon. Jam si ujku, që ndërron gjërat, por zakonin s'e harron. Rruga më e gjatë është deri në Poliçan 100 e ca kilometra, por edhe në Fier.

Biçikleta të mban në formë? Jam mësuar, sa të jem fizikisht i aftë do lëviz. Në të kundërt do e mbaj si diçka të shenjtë", tha ai.

S.DH/E.H/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?×

Lajmi i fundit

Atentati me 3 të vrarë në Memaliaj, saga e krimeve që pasoi ekzekutimin e Aleksandër Sadikajt e Edmond Papës në 2022

Atentati me 3 të vrarë në Memaliaj, saga e krimeve që pasoi ekzekutimin e Aleksandër Sadikajt e Edmond Papës në 2022