100 të rinj të LSI në Berat iu bashkuan sot PS, Çela: Rritja e Lëvizjes Socialiste s’ndalet! Socialistë të ndershëm po na bashkangjiten përditë

Ardit Çela

Drejtuesi politik i Lëvizjes Socialiste për Integrim në qarkun e Beratit, Ardit Çela, ka reaguar pas lajmit se së fundmi edhe 100 të rinj dhe të reja në Berat janë larguar nga LSI dhe do të marrin sot teserën e PS-së.

Ndërsa hedh akuza se PS kërkon të mbajë peng njerëzit e mrekullueshëm të këtij qarku për interesa të ngushta te 3-4 individeve, thotë se rritja e LDI nuk ndalet sidomos në qarkun e Beratit. Ai shton se të rinjtë dhe socialistët po i bashkohen kësaj force përditë.

“Rritja e LSI nuk ndalet, sidomos në qarkun e Beratit. Të rinj e të reja, energjike e që e duan vendin e tyre po bashkohen përdite me LSI. Socialiste të thjeshtë e te ndershëm, që e duan Beratin për ta ndërtuar e për të jetuar, e jo për ta mjelë, çdo ditë po i bashkëngjiten LSI në çdo lagje e qendër votimi.

Eshtë ky realitet, i vrullshëm dhe i pandalshëm i rritjes e fuqizimit te LSI, që e ka çoroditur rilindjen dhe tepsinë e saj. Fundi është i pashmangshëm”, shkruan ai ndër të tjera.


Lajmi kryesor:

Nuk kanë fund largimet nga LSI, vijon 'hemorragjia'  në Qarkun e Beratit! Rreth 100 të rinj i bashkohen sot Partisë Socialiste: Nuk na lidh më asgjë me atë parti interesash familjare


Be.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Raporti i OSBE-ODIHR për zgjedhjet e 25 prillit: si te duket?×

Lajmi i fundit

John

Bujar Nishani: Një opozitë që do të mobilizojë masivisht popullin në shtator apo që do të shërbejë si një gjethe fiku për masakrën elektorale?