110 vjetori i pavarësisë/ Festa kulmon në shesh me koncertin e yllit Dua Lipa! Mijëra qytetarë sfidojnë temperaturat e ulëta (VIDEO me DRON)

TIRANË- Festimet për 28 nëntorin kanë kulmuar me festivalin e këngëtares me famë botërore, Dua Lipa në Sheshin ‘Skëndërbej’. Si asnjëherë tjetër në shesh janë mbledhur mijëra qytetarë të cilët kanë sfiduar temperaturat e ulëta, për të ndjekur spektaklin e yllit botëror në këtë ditë të shënjuar për shqiptarët. Pamjet me dron që sjell Shqiptarja.com tregojnë pjesëmarrjen e një numri të lartë të qytetarëve duke mbushur çdo cep të sheshit.

Koncerti nisi rreth orës 19:00, me një performancë të këngëtares shqiptare Elvana Gjata, ku në kor me të pranishmit kënduan këngën ‘kuqezi’ duke krijuar një atmosferë elektrizuese, kryefjalë e së cilët kanë qenë padyshim notat patriotike.

Më pas, në skenë ka mbërritur Dua Lipa e cila ka zgjedhur pikërisht Tiranën, kryeqytetin shqiptar dhe 28 nëntorin për të përfunduar turin e saj ‘Future Nostalgia’. E veshur si një ‘xixëllonjë’ sigurisht nuk mund të mungonte edhe simboli i shqiponjës nga ana e Duas që rrëmbeu duartrokitjet e mijërave qytetarëve në shesh.  Gjatë koncertit, Dua ftoi të gjithë të pranishmit të festojnë së bashku festën e Pavarësisë, ndërsa i falenderoi të gjithë për mbështetjen që i kanë dhënë.

“Faleminderit shumë, urime 110 vjetorit të pavarësisë. Faleminderit për suportin, për energjinë që po na jepni sot. Kjo është nata e fundit e turneut, këtu sot përfundojmë në Tiranë me ju. Faleminderit shumë që jeni këtu”, u shpreh Dua Lipa.

Ky është shou  94-për Dua Lipën në kuadër të turit të saj botëror, që zgjodhi ta mbyllte pikërisht në atdheun e saj.

Video nga performanca e Dua Lipës

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 22:57
Dua Lipa përfundon koncertin në Tiranë, spektakël fishekzjarrësh në kryeqytet (VIDEO)

 

Në përfundim të performancën së këngëtares me famë botërore, u dhurua edhe një spektakël me fishekzjarre. Report Tv sjell video nga momenti final i koncertit.

Ora 22:25
FOTOLAJM/ Koncerti madhështor në sheshin “Skënderbej”, Dua Lipa mbledh mijëra njerëz për të festuar

1669670614_finalprojekt.00060315.Still001.jpg

Mijëra njerëz kanë “zbarkuar” në sheshin ‘Skënderbej’ për të ndjekur nga afër, yllin e muzikës Pop, Dua Lipa. Siç duket edhe nga fotoja, një numër shumë i madh qytetarësh janë duke festuar 110 vjetorin e pavarësisë së Shqipërisë nën tingujt e këngëtares më të dashur për ne dhe gjithë botën.

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Soni: 29/11/2022 07:40

  Bravo delet, buke dhe muzike duan.. beeee beeeeee

  Përgjigju
  • Arixhiu: 29/11/2022 10:04

   Per sa kohe qe te kemi buke e muzike nuk pyesim ne. Ejani ketu ketu bashke me ne.

  • SONA: 29/11/2022 08:20

   HE MOS U MERZIT SE DHE TY DO TE VI DITA....JA IK NE PROTESTE TI DHE 2 DITE EDHE IK NE PROTESTE ME BUKE ME VETE.............LOPCAR PD MUUUU

 • Alte: 29/11/2022 05:32

  Ndersa une u merzita. Sepse ylli boteror i politikes, artit, kenges dhe valles, Edi Rama, nuk performoi. Shume gabim.

  Përgjigju
  • A. N.: 29/11/2022 10:05

   Pse ku ishte duke bere estrade ai?

 • Sondazhi i ditës:

  Veriu i Kosovës, a duhet që Kurti të pranojë kërkesat e SHBA-BE?×

Lajmi i fundit

‘Antigonea’, tragjedia e Sofokliut! Teatri italian i Pulias shfaqje në skenën e Gjirokastrës

‘Antigonea’, tragjedia e Sofokliut! Teatri italian i Pulias shfaqje në skenën e Gjirokastrës