FOTOLAJM/ 110 vjetori i pavarësisë së Shqipërisë, Google bën ‘surprizën’ e veçantë, ‘vishet’ kuqezi

FOTOLAJM/ 110 vjetori i pavarësisë së Shqipërisë, Google bën ‘surprizën’ e veçantë, ‘vishet’ kuqezi

Në 110 vjetorin e pavarësisë së Shqipërisë, Google ka bërë një ‘surprizë’ në këtë ditë të shënuar për shqiptarët.

Google është ka ndryshuar imazhin, duke vendosur flamurin e Shqipërisë.

Shqipëria feston sot 110-vite nga krijimi i shtetit. Më 28 Nëntor 1912, Ismail Qemali ngriti flamurin në Vlorë duke shpallur Shqipërinë shtet sovran dhe të pavarur. 28 Nëntori njihet ndryshe edhe si Dita e Flamurit, një ditë e rëndësishme për mbarë shqiptarët në trevat shqiptare dhe anembanë botës.

SI.E./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se duhet të ngrihet komisioni hetimor për çështjen McGonigal?×

Lajmi i fundit

Ëmbëlsirë me arra dhe portokall, si të përgatisni një super kek të shijshëm

Ëmbëlsirë me arra dhe portokall, si të përgatisni një super kek të shijshëm