120 minuta dhe dhjetë penallti, Flamurtari kalon Apoloninë me një lojtar më pak! Gjen Laçin në finalen e Superligës  

120 minuta dhe dhjetë penallti, Flamurtari kalon Apoloninë me një lojtar më pak! Gjen Laçin në finalen e Superligës  

Flamurtari - Apolonia

Është Flamurtari që do sfidojë Laçin në fushën e kurbinasve për të mësuar se cila nga skuadrat do luajë sezonin e ri në Superligë. Në "Elbasan Arena" Flamurtari kaloi Apoloninë pas 120 minutave lojë dhe dhjetë penalltive me rezultatin 3-4 në play-off.

Koha e rregullt dhe shtesa prej 30 minutash nuk prodhuan gola, me vlonjatët që prej minutës së 77-të luajtën me dhjetë lojtarë, kjo pas daljes me karton të kuq të Erlis Frashërit.

"Ruleta" e penalltive i buzëqeshi vlonjatëve që ishin më të saktë. Te Apolonia Injehu u ndal nga Teqja, ndërsa Shanaj goditi jashtë. Te vlonjatët Indio Oliveira gaboi, ndërsa në fund ishte Flamurtari që fiton play-off dhe gjen Laçin (i teti në Superligë) për finalen e elitës.

Ndeshja e play off Laçi - Flamurtari do të zhvillohet më datën 19 maj në orën 16:00 në stadiumin e Laçit.

Në gjysmëfinalet play-off Flamurtari kaloi Korabin ndësa Apolonia përmbysi Vorën 3-4 duke arritur deri këtu.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Ard Ciruna: 16/05/2024 08:47

    Super ekip ky.Do arin shum lart

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord që personat e së njëjtës gjini të martohen ligjërisht?×

Lajmi i fundit

Merr flakë automjeti në tunel e Krrabës, bllokohet qarkullimi Tiranë- Elbasan

Merr flakë automjeti në tunel e Krrabës, bllokohet qarkullimi Tiranë- Elbasan