'14 maji'/ Ambasadorja Kim takohet me Rrumbullakun: Policia rol vendimtar për proces zgjedhor të sigurt dhe me standarde

'14 maji'/ Ambasadorja Kim takohet me Rrumbullakun: Policia rol vendimtar për proces zgjedhor të sigurt dhe me standarde

Yuri Kim dhe Muhamet Rrumbullaku

Ambasadorja amerikan Yuri Kim ishte në ambientet e Policisë së Shtetit për t'u takuar me Drejtorin Muhamet Rrumbullaku për të diskutuar për zgjedhjet vendore të 14 majit.

Në një postim në rrjete sociale, Kim thotë se diskutuan bashkëpunimin në rritje SHBA-Shqipëri në zbatimin e ligjit kundër rrjeteve kriminale, trafikut të drogës dhe kërcënimeve kibernetike.

Ambasadorja theksoi rolin vendimtar të Policisë së Shtetit në sigurimin e një procesi të sigurt dhe të hapur në zgjedhjet e ardhshme, në përputhje me standardet ndërkombëtare dhe ligjin shqiptar.

A.M./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Mato: 03/05/2023 18:47

    Pra paskan diskituar per Ramen dhe organizaten e tij mafioze: rrjete kriminale dhe trafik droge (Tahiri, Besniku Taivanit, Frroket, Doshet, ineciatoret, shpelarja e parave, korruptimi i FBI) dhe kercenimeve kibernetike (patronazhisti, aktivisti, vjedhja dhe shperdorimi i autorizuar kunderligjshmerisht nga vete Rama i te dhenave ne bazat shteterore elektronike)! Dhe padyshim qe policia jone kok e qaftrashe syleshe me Rrumllaku apo Voci, e paska marre driten jeshile nga e korruptuara e fundit e Rr. Elbasanit per te "siguruar" mire zgjedhjet lokale!

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Kërcënimet nga krimi, a duhet forcuar mbrojtja e prokurorëve e gjyqtarëve?×

Lajmi i fundit

Rusia ndan një të tretën e shpenzimeve për mbrojtjen

Rusia ndan një të tretën e shpenzimeve për mbrojtjen