Lobimi i dyshimtë 150 mijë $ për PD? Ristani: Bravo i qoftë atij që i ka lindur dëshira

Arben Ristani shprehet se PD-ja ka paguar për lobim vetëm 25 mijë dollarë, por i pyetur nëse ka kosto për PD-në nëse shuma tjetër prej 150 mijë dollarësh është përdorur në favor të PD-së, ai u përgjigj "Personi mund të thotë se janë në favor të PD-së por duhet ti provojë. Por nuk ka asnjë shans të provohen.

Problemi është kush ia ka dhënë? Asgjë nuk e dëmton PD-në, pasi ato lekë nuk dolën nga PD-ja. Nëse i ka lindur dikujt dëshira për të dhënë një kontribut për PD-në bravo i qoftë dhe faleminderit por nëse i ka të ligjshme apo të paligjshme është problem i tij' tha ai.

Ai kishte një përgjigje edhe për ata që akuzojnë për lobim me lidhje ruse. "A ka qenë ky debat kur PD-ja ishte në pushet? Jo, atëherë pse doli tani që është Rama në pushtet, pasi e vetmja mundësi që ata të lidhen është pushteti, pasi marrin paratë, benefitet, cu duhet opozita? Pse ju duhet destabiliteti politik, kur kanë Ramën që ua bën shërbimin bukur dhe mirë" tha ai.


Lajmi kryesor:

Ristani: Kontratën e firmosi Basha me Muzin! Bravo i qoftë atij që loboi për PD, nëse 150 mijë $ janë të paligjshme, problem i tij! (VIDEO - Repolitix)


  • Sondazhi i ditës:

    Përplasja me Bashën, jeni pro apo kundër rikthimit të Sali Berishës në krye të PD-së?×

Lajmi i fundit

John

Kur Berisha kopjon Nanon, i treti merr edhe të katërtin