17 gola në 5 ndeshje, ja çfarë ndodhi sonte në Champions League

17 gola në 5 ndeshje, ja çfarë ndodhi sonte në Champions League

17 gola në 5 ndeshje. Ky është bilanci i ditës së sotme të turit të tretë të kualifikueseve të Ligës së Kampioneve. Skuadrat vendase kanë fituar në 4 sfida ndërkohë që vetëm 1 doli barazim.  Norvegjezët e Bodo/Glimt, izraelitët e Makabi Haifa dhe serbët e Crvena Zvezdës, kanë shkëlqyer, duke fituar me goleadë, teksa kualifikimi për në “Play Off”, tashmë duket një formalitet. Një fitore mininame, por mjaft të rëndësishme arriti edhe Dinamo e Kievit në përballjen ndaj Shtrum Grac. Sfida e vetme e mbyllur në barazim ishte ajo e zhvilluar në Baku të Azerbajxhanit mes Karabag dhe Ferencvarosh.

Ja rezultatet

BODO/GLIMT – ZALGIRIS 5-0

KARABAG-FERENCVAROSH 1-1

MAKABI HAIFA – APOLLON LIMASOL 4-0

DINAMO KIEV – SHTURM GRAC 1-0

CRVENA ZVEZDA – PYNIK JEREVAN 5-0

K.T./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Qeveria shtyn zbatimin e fashës 800 kWh për çmimin e energjisë, mendoni se është zgjidhja e duhur?×

Lajmi i fundit

Presidenti i bardhebluve i lumtur pas fitores: Merita i takon lojtarëve, kjo Tiranë ka kualitet

Presidenti i bardhebluve i lumtur pas fitores: Merita i takon lojtarëve, kjo Tiranë ka kualitet