POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

18 bursa për të rinjtë, Erion Veliaj: Jetike rëndësia e teknologjisë

18 të rinj përfituan sot Bursa për në Akademinë Europiane të Inovacionit në Torino të Italisë.

Lajmi u bë i ditur nga kryetari i Bashkisë Erion Veliaj pas takimit me përfaqësues të OSBE-së për inovacionin dhe sipërmarrjen e të rinjve në Ballkanin Perëndimor.

Ndër të tjera, kryebashkiaku Veliaj tha se këtë vit festimet e fundvitit do të fillojnë më shpejt se cdo vit tjetër, në mënyrë që Tirana të ketë më shumë biznes.

Zyra e Koordinatorit të OSBE-së për Veprimtaritë Ekonomike në Tiranë, do të mbajë një takim dy ditor me fokus inovacionin dhe sipërmarrjen e të rinjve.

d.ba./r.k.
Komento

Komente

  • Deutschland: 09/11/2018 23:53

    Bëni cfar të doni, në atë vend e ka treguar koha qe fëmijët e mamave dhe baballarëve (të mirë/të mira) meritojn cdo bursë... I lumtur që zoti më dha mundësinë që mos ti lija fëmijët e mi në atë llum vend.

    Përgjigju