Botërori 2018/ 120 minuta dramatike, Rusia eleminon Spanjën me penallti

Botërori 2018/ 120 minuta dramatike, Rusia eleminon Spanjën me penallti

Koke duke gjuajtur penalltinë

Spanja është skualifikuar dhe Rusia ka kaluar për në fazën çerekfinale. Ndeshja Spanjë-Rusi ka përfunduar në shtesë e deri në penallti.Koke dhe Aspas kanë gabuar nga pika e bardhë e penalltisë. 90 minutat e rregullta përfunduan me barazimin 1-1 dhe ndeshja shkoi me penallti ku Rusia mori fitoren. Rusia ka shënuar golin e barazimit në minutën e 41 me anë të futbollistit Artem Dzyuba.

Ignasheviç ka çuar në avantazh iberikët me anë të një autogoli në minutën e 12.

//Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

BE: Marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë për targat nuk ka afate kohore

BE: Marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë për targat nuk ka afate kohore